Direktörün Mesajı

Uzmanlık alanımız kemik iliği nakli ve hücresel tedavilerden yarar görebilecek olan, iyi ve kötü huylu kan hastalıklarıdır.

HAYATA YENİDEN BAŞLAMAK İÇİN…
Merkezimize hoş geldiniz!

Merkezimiz; 2004 den beri yoğun hizmet veren ve Türkiyede FACT-JACIE akreditasyonunu alarak Avrupa standartlarını uygulayan ilk merkez olma özelliğindedir.

Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği Nakli ve Hücresel Tedavi Merkezi Prof. Dr. Hakan Özdoğu ve Prof. Dr. Can Boğa tarafından 2004 yılında kurulmuştur. Merkezimiz; Klinik,  Toplama, Hücre İşleme Üniteleri ve Hematoloji Araştırma Laboratuarından oluşmaktadır. Türkiye’deki en ileri teknoloji ve alt yapıya sahiptir. Kendi alanındaki aktivitesi ve bölgedeki ilk Erişkin Kemik İliği Transplant Ünitesi olma özelliği ile önemli bir referans merkezi haline gelmiştir.

Gerekli  standartları sağlayarak 10 Ocak 2012  tarihinde  FACT-JACIE akreditasyonu  ve 10 Mayıs 2016 tarihinde reakreditasyonu Türkiye’de ilk alan Merkez olmanın grurunu yaşamaktayız.

Uzmanlık alanımız kemik iliği nakli ve hücresel tedavilerden yarar görebilecek olan,  iyi ve kötü huylu kan hastalıklarıdır. Merkezimde her yıl 100 civarında allojenik ve otolog kök hücre nakli yapılmakta olup, alanında yetkin uzman hekim, hemşire ve destek personel ile üstün bir hizmet verilmektedir.

Toplama Ünitemiz bölgemizin özellikleri nedeniyle başta eritrosit değişimi olmak üzere ilgili çeşitli alanlarda büyük bir deneyime ve bilgi birikimine sahip Ulusal bir Eğitim Merkezidir.

 Hematoloji Araştırma Laboratuarı ileri teknolojik alt yapısı ile immunfenotiplendirme, immunfloresan, immunohistokimyasal özel boyalar, genetik ve moleküler testler, hastalık yükü (minimal kalıntı hastalık) ve sitolojik değerlendirme gibi alanındaki çok özel tetkikleri yapabilmektedir.

En önemlisi ise güncel bilgileri yakından takip eden, kendisini yenileyebilen, dinamik ve enerjik eşsiz bir ekibe sahiptir.