3. BAHAR PEDİATRİ GÜNLERİ

Değerli Meslektaşlarım,

Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nün düzenlediği 3-4 Mart 2016’da Adana’da yapılacak olan  3. Bahar Pediatri Günleri’ne davet etmekten mutluluk ve onur duyuyorum.

Üçüncüsü gerçekleştirilecek olan bu toplantı 2014 yılında kaybettiğimiz humanist, mütevazi, nazik, hekimliğin sadece bilgiden ibaret olmadığını öğrendiğimiz değerli hocamız Prof.Dr.Murat Derbent anısına düzenlendi. Bu yıl ağırlıklı olarak, sağlam çocuk izleminde yeniliklere ağırlık verdiğimiz programımızda ayrıca siz değerli çocuk hekimlerinin günlük pratiğinizde karşılaştığınız sorunlara yönelik kapsamlı ve doyurucu oturumlar bulunmaktadır.

Toplantının Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları pratiği yapan hekimlerin yanısıra, eğitim sürecinde bulunan genç meslektaşlarımız için de yararlı olacağını düşünüyorum. Günümüzde bilgiye ulaşmak giderek kolaylaşırken deneyimli kişilerden tartışarak öğrenmenin önemi de giderek artmaktadır. Bu amaçla hazırladığımız toplantıda alanında yetkin konuşmacıların bilgi beceri ve deneyimlerini paylaşarak, pratikte karşılaştığınız sorunları aydınlatacağı kanısındayım. Çok değerli konuşmacılar ve siz katılımcılarla verimli bir toplantı olacağına inanıyorum.

Beklentilerinizi karşılayabileceğimiz ümidi ile önceki  Bahar Pediatri Günleri ardından aynı heyecan ve daha fazla gayretle hazırlanan 3. Bahar Pediatri Günleri’ ne göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ediyorum.

Çocuk sağlığına gönül veren sizlerle birlikte anlam kazanacağına inandığımız bu toplantıda Adana’da buluşmak üzere…..

Prof.Dr.Aytül Noyan

Düzenleme Kurulu Adına